Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
PoluvsieHľadať
 
 

Oficiálne webové sídlo obce Poluvsie.

Miestna akčná skupina (MAS) ŽiarVytlačiť
 

Logo_MAS_Žiar.jpgObčianske združenie Žiar je právnickou osobou združujúcou fyzické a právnické osoby, podľa zákona č. 83/1990 Zb. o združovaní občanov v znení neskorších predpisov za účelom koordinácie rozvoja územia, iniciovania a podpory rozvojových projektov a ich realizácia na území katastrov mesta Handlová a obcí Ráztočno,  Jalovec, Chrenovec-Brusno, Lipník, Malá Čausa, Veľká Čausa, Cígeľ, Chvojnica, Kľačno, Malinová, Nedožery-Brezany, Nitrianske Pravno, Poluvsie, Poruba, Pravenec a Tužina.
Občianske združenie Žiar po desiatich rokoch pôsobenia získalo štatút MAS s finančnou alokáciou 1.330.098,11 € na rozvoj územia s prihliadnutím na tvorbu pracovných miest, rozvoj podnikania, cestovného ruchu, ale aj rozvoj verejnej infraštruktúry malých rozmerov za presne stanovených podmienok v zmysle spracovanej Stratégie rozvoja územia.
Čo to vlastne MAS je ? Je to vytvorené partnerstvo na princípe spolupráce samosprávy, podnikateľskej sféry a občianskeho sektora daného územia, v našom prípade zahŕňa územie mesta Handlová a obce Ráztočno,  Jalovec, Chrenovec-Brusno, Lipník, Malá Čausa, Veľká Čausa, Cígeľ, Chvojnica, Kľačno, Malinová, Nedožery-Brezany, Nitrianske Pravno, Poluvsie, Poruba, Pravenec a Tužina.
Kto bude mať tieto aktivity na starosti ? MAS zriadi kanceláriu s manažmentom, ktorý bude zabezpečovať vyhlasovanie výziev, pripravovať proces hodnotenia na miestnej úrovni, ale aj zabezpečovať školenia či informačné workshopy pre potenciálnych konečných prijímateľov - samosprávy, podnikateľské subjekty a združenia.
Kde nás nájdete ? V priebehu decembra bude zriadená kancelária MAS v Miestnom kultúrnom stredisku v Chrenovci-Brusne.
Kde sa o aktivitách dozviete viac ? Občianske združenie má zriadenú webovú stránku www.masziar.sk, ale bude zabezpečovať aj rôzne animačné aktivity v území. Taktiež využije dostupné informačné zdroje v území.


 
 

dnes je: 17.6.2019

meniny má: Adolf

webygroup
ÚvodÚvodná stránka