Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
PoluvsieHľadať
 
 

Kultúrne podujatia

Hornonitrianske folklórne slávnosti 23.6.2018

Regionálne kultúrne centrum v Prievidzi a spoluorganizátori Vás pozývajú na  33. ročník Hornonitrianskych folklórnych slávností, ktoré sa uskutočnia v dňoch 22. - 23. 6. 2018 v Lesoparku v Prievidzi.

Po otvorení slávností v piatok vystúpia detské folklórne súbory z regiónu hornej Nitry v programe Veselože, gajdošská kultúrasa bude prezentovať v programe Gdo chce pekne gajduvať. Po gajdošoch vystúpi Cigánska ľudová hudba Maroša Rusňáka z Rožňavy a Univerzitný folklórny súbor Mladosť z Banskej Bystrice. Na záver pripravená škola tanca s lektorom Martinom Urbanom. 

V sobotu slávnosti začnú komponovaným programom folklórnych skupín regiónu Tak písali ženy mužom do boja, ktorý je venovaný 100. výročiu ukončenia 1. svetovej vojny, Program bude pokračovať komorným programom Pieseň v mojom živote, nasleduje alternatívna ľudová hudba Ľudové mladistvá. Na záver slávnosti sa predstaví detský folklórny súbor Malý Vtáčnik z Prievidze s programom Sedem zhavranelých bratov.
Medzi sprievodné programy slávností patrí aj rezbárske sympózium ľudovej plastiky - Kresané z dreva, Jarmok tradičných ľudových remesiel, Školička tanca, Tvorivé dielne pre deti a ochutnávka tredičných jedál z obcí hornej Nitry. 

Vstup na všetky podujatia je voľný, tešíme sa na stretnutie s Vami na programoch 33. ročníka Hornonitrianskych folklórnych slávností.

ideovy plagat.jpg


 

 

programovy plagat.jpg


 

dnes je: 23.7.2019

meniny má: Oľga

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka